33 Niedziela Zwykła, 13.11.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Sprawy bieżące

  1. W dzisiejszą niedzielę już po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa „Chrystus dla was stał się ubogim”. W orędziu na ten dzień Ojciec św. pisze: „Światowy dzień Ubogich również w tym roku staje się na nowo swego rodzaju pozytywną prowokacją, która ma nam pomóc w refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w tym obecnym momencie dziejowym.” W kuchni św. Brata Alberta prowadzonej przez naszą parafię jest dzisiaj obiad dla ubogich. W ciągu całego roku wydajemy ponad 20 tysięcy posiłków i ponad 700 paczek potrzebującym. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim posługującym w kuchni, wolontariuszom i młodzieży ze szkolnych kół Caritas, a przede wszystkim darczyńcom wspierającym to dzieło miłosierdzia za życzliwość i składane ofiary.
  2. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w nawie bocznej naszego kościoła.
  3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej.
  4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.30 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
  5. Osoby chcące pełnić posługę ministranta lub lektora w naszej Parafii zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 18 listopada o godzinie 16.30 do Sanktuarium Najświętszej Rodziny.
  6. Księgarnia Talitha Cum zaprasza we wtorek 15 listopada na spotkanie z księdzem Jacentym Waligórskim, autorem książki „To ty Emmo?”, który podzieli się świadectwem pracy misyjnej w Rwandzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny. Szczegóły na wywieszonym plakacie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Henryka Strączka z Gubałówki

+ Jana Rymarczyka z ul. Nowotarskiej

+ Alicję Czapczuk z ul. Strążyskiej

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia