32 Niedziela Zwykła, 7.11.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, (święto)
  • Środa – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • Piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. W czwartek 11 listopada obchodzimy 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, a po niej złożenie urny z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich po Krzyżem. O godz. 15.00 uroczystości patriotyczne z udziałem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich połączone z koncertem zespołu „Harnasie” na Placu Niepodległości. O godz. 16.00 przemarsz ulicami: Krupówki i Nowotarską na Nowy Cmentarz, gdzie o godz. 16.30 będzie Apel Poległych, modlitwa i złożenie wiązanek przy Kwaterze. W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. Informujemy iż 11 listopada Msze św. w naszych kościołach będą odprawione w porządku zwykłym tj. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 8.30; 15.00; 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.
  4. W sobotę 13 listopada o godz. 17.30 w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej odbędzie się po raz 17 koncert Elektroniczne Zaduszki. Wstęp wolny, będzie także transmisja on-line. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 5 Światowy dzień Ubogich pod hasłem „ Ubogich zawsze mieć będziecie”. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prowadzoną przez naszą parafię kuchnię dla ubogich im. św. Brata Alberta.
  5. W poniedziałek P. Organista Wojciech rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. W związku z nadal trwającymi obostrzeniami organista będzie zachowywał wszelkie zasady bezpieczeństwa i nie będzie zatrzymywał się w     mieszkaniach. Prosimy o wyrozumienie i życzliwość.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Adama Krzeptowskiego z ul. Kasprusie

+ Dorotę Zdyb z ul. Za Strugiem

+ Zofię Mozdyniewicz z Gubałówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia