32 Niedziela Zwykła, 6.11.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, (święto)
  • Czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • Sobota – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Niedziela – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. W piątek 11 listopada obchodzimy 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, a po niej złożenie urny z ziemią z cmentarza Orląt Lwowskich na Ukrainie, pod Krzyżem. O godz. 12.00 uroczystości przy Kwaterze Legionowej „Niepodległa do Hymnu” na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. Informujemy iż 11 listopada Msze św. w naszych kościołach będą odprawione w porządku zwykłym tj. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 8.30; 15.00; 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.
  4. W sobotę 12 listopada o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. w intencji członków Zespołu im. Klimka Bachledy z okazji 70 rocznicy powstania. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 6 Światowy Dzień Ubogich. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prowadzoną przez naszą parafię kuchnię dla ubogich im. św. brata Alberta.
  5. W poniedziałek P. Organista Wojciech rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o zrozumienie i życzliwość.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Margret Sigurjönsdöttir z os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia