32 Niedziela Zwykła, 12.11.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych
    męczenników Polski
  • Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w nawie głównej naszego kościoła. Prace konserwacyjne planowane na ten rok dobiegają końca (pozostają jeszcze do zrobienia doły filarów), ale ze względu na koszty rozbierania i stawiania ponownie w następnym roku rusztowań, prace będą kontynuowane przez okres zimy. Czekamy na zamówione lampy ledowe do oświetlenia obrazów błogosławieństw i sklepienia, co znacznie polepszy efekt wizualny. W następnym tygodniu powrócimy także do transmisji internetowej z naszego sanktuarium.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej.
  3. W sobotę 18 listopada o godz. 17.30 w Starym Kościele MB Częstochowskiej odbędą się po raz XIX Elektroniczne Zaduszki, poświęcone „Pamięci himalaistów”. Serdecznie zapraszamy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Józefę Jasicę z ul. Słonecznej

+ Zbigniewa Szewczyka z ul. Sienkiewicza

+ Stefanię Tulej z ul. Słonecznej

+ Tadeusza Nowaka z ul. Cichej Wody

+ Mieczysława Rolę z ul. Zborowskiego

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Starsze ogłoszenia