31 Niedziela Zwykła, 5.11.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, (święto)
  • Piątek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30.
  2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  3. W sobotę 11 listopada obchodzimy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, a po niej złożenie urny z ziemią z Wołynia pod Krzyżem. O godz. 12.00 uroczystości przy Kwaterze Legionowej „Niepodległa do Hymnu” na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. Informujemy iż 11 listopada Msze św. w naszych kościołach będą odprawione w porządku zwykłym tj. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 15.00; 19.00. W Starym Kościele o godz. 7.30.
  4. W naszej parafii powstaje Krąg Biblijny. To grupa ludzi, która spotyka się na wspólnej modlitwie, czytaniu Pisma Świętego i rozważaniu Bożego przesłania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 10 listopada br. o godz. 17.00 w salce domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.
  5. W poniedziałek P. Organista Wojciech rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Prosimy o zrozumienie i życzliwość.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Mirosława Zawiszę z ul. Szkolnej

+ Teresę Czekalską z ul. Słonecznej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia