31 Niedziela Zwykła, 31.10.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
  • Poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych
  • Wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)
  • Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, dlatego po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów, turystów i osób samotnych, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Dziś zakończenie nabożeństw różańcowych o g. 18.30.
  2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny, w Starym Kościele i w Kaplicy na Gubałówce prawie jak w niedzielę, tzn. w kościele Najświętszej Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i o 15.00! W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych, która rozpocznie   się na cmentarzu przy Kaplicy, a po niej o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie nasza Parafia Najświętszej Rodziny.
  3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.00. Msze św. w naszych kościołach jak w zwykły dzień włącznie ze Mszą św. o godz. 15.00. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz przy Pęksowym Brzyzku. Penitencjaria Apostolska w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdziła i rozszerza na cały listopad 2021r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe związane z uzyskiwaniem odpustów zupełnych ofiarowanych za wiernych zmarłych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domów, będą mogli uzyskać odpust zupełny jeśli połącza się duchowo z tymi, którzy pobożnie nawiedzają święte miejsca, odrzucą od siebie przywiązanie do grzechu i pomodlą się za zmarłych odmawiając różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych już po raz XXIX na obu parafialnych cmentarzach odbędzie się kwesta zaduszkowa na renowację zabytkowych nagrobków w godzinach od 8.00-19.00. 
  5. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła z możliwością przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek o godz. 19.30 kolejny „Wieczór Uwielbienia”. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic żywego różańca. W najbliższą sobotę tj. 6 listopada zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Krystynę Łopuska z ul. Bogdańskiego

+ Józefa Michalec z ul. Nowotarskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia