30 Niedziela Zwykła, 23.10.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Piątek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • Niedziela – uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego
  małopolskiego

Sprawy bieżące

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w kościele jako Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw i wydarzeń mających na celu ożywienie ducha współpracy i szerzenia wiary. Całą akcję zapoczątkował papież Pius XI w 1926 roku. Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Będziecie moimi świadkami”.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 2. We wtorek modlitwy do św. Joanny Beretta Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. Informujemy iż 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! procesja z modlitwą za zmarłych po cmentarzu, i o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Parafia Świętego Krzyża. Okazja do spowiedzi przed uroczystościami będzie w ciągu tygodnia oraz w piątek 28 października od godz.15.00-19.30.
 4. Serdeczne podziękowanie składamy wolontariuszom i darczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach obchodów Dnia Papieskiego zebrali na stypendia dla dzieci i młodzieży kwotę 7662 zł.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki wyłożone są na półce z prasą katolicką. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zakopanem zaprasza na II Bal Charytatywny 5 listopada. Bliższe informacje są na plakacie w gablotce.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Władysławę Krupa z ul. Orkana

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia