3 Niedziela Zwykła, 24.01.2021

Kalendarz liturgiczny

  •       Poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

  •       Wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

  •       Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

  •       Niedziela – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców

  Sprawy bieżące

  1. Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka, przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma Świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedziele w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i uczy ubogich dróg swoich”. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
  2. Dzisiaj przed kościołem jest kwesta do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi mieszkańców Chorwacji.
  3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w modlitewnym spotkaniu kolędowym i za złożone ofiary, którymi wesprzemy: Caritas, Seminarium Duchowne, Uniwersytet Papieski w Krakowie oraz Misje. Jeśli Ktoś nie mógł być z nami w tym czasie, to zapraszamy jeszcze w niedzielę 31 stycznia br. na Mszę św. o godz. 12.30 na zakończenie okresu kolędowego. Także, gdy Ktoś nie otrzymał „pakietu kolędowego” to może go odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza nabór do zerówki i klasy I na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakacie w gablotce przy kościele oraz na stronie internetowej: ksp-zakopane.pl
  6. Szkoła kieruje także prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Jeden procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472, Identyfikator Szkoły: 129428. Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.

   W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   + Jana Wielgusa z ul. Cichej Wody

   + Balbinę Huterańską z ul. Słonecznej

   + Helenę Masny z Walowej Góry

   + Annę Wolak z ul. Kościelnej

   + Stefana Jakubiaka z ul. Piłsudskiego

   + Romanę Walczak z ul. Słonecznej

         Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

   ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

   Starsze ogłoszenia