3 Niedziela Zwykła, 23.01.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła
 • Wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
 • Środa – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
 • Piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

 1. Z ustanowienia papieża Franciszka, trzecia niedziela zwykła obchodzona jest w całym kościele jako Niedziela Słowa Bożego. „Kościół otrzymał wielki dar, jakim jest Słowo Boże zapisane w księgach Starego i Nowego Testamentu. Za ten dar Słowa objawiającego prawdę o Bogu i o człowieku, o świecie, jego celu i sensie, winniśmy wznosić dziękczynienie i uwielbienie Temu, który do nas mówi, tzn. Panu Bogu”.  Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy nie tylko w tę niedzielę czytali i kontemplowali Słowo Boże, ale jak najczęściej, jeśli to możliwe to codziennie.
 2. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących dziecka i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów.
 3. Po Mszy św. o godz. 19.00, dziś w naszym sanktuarium koncert kolęd w ramach XIII Festiwalu kolęd i pastorałek „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Wystąpi Natalia Kukulska.
 4. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas po kolędzie. Jeśli Ktoś nie mógł być z nami w tym czasie z różnych powodów to zapraszamy  jeszcze w niedzielę 30 stycznia br. na Mszę św. o godz. 12.30 na zakończenie okresu kolędowego i na modlitwę w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii. Obejmiemy modlitwą wszystkich także chorych i samotnych.  
 6. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem kieruje prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Jeden procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472 Identyfikator Szkoły: 129428 Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych. Szczegółowe informacje zamieszczono na tablicy ogłoszeń parafialnych. Chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu osobistego w biurze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem ul. Heleny Modrzejewskiej 5.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy uczestniczyli w akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Kazania wygłosi Ks. Marcel pochodzący z Kamerunu, a przed kościołem będzie można nabyć pamiątki z Ziemi Świętej wspierając w ten sposób katolików znajdujących się obecnie w trudnej sytuacji materialnej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Krystynę Gradowską z ul. Łukaszówki

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia