3 Niedziela Zwykła, 21.01.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła
  • Czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • Piątek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • Niedziela – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Z ustanowienia papieża Franciszka, trzecia niedziela zwykła obchodzona jest w całym kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Hasło tegorocznej niedzieli zaczerpnięte jest z Ewangelii według św. Jana i brzmi:” Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31) Bóg posługuje się „Słowem”, oznacza, że Bóg wychodzi z ciszy i w swojej miłości zwraca się do ludzkości. Zaprasza ludzi do przyjaźni i osobistej rozmowy z Nim. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących dziecka i modlących się o potomstwo.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas po kolędzie. Jeśli Ktoś nie mógł być z nami w tym czasie z różnych powodów, a chciałby przyjąć kapłana, to prosimy po Mszy św. o zgłoszenie w zakrystii. Msza św. dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w nowym roku dla rodzin odwiedzonych będzie odprawiona w przyszłą niedzielę 28 stycznia o godz. 12.30.
  4. W sobotę 27 stycznia zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w ramach XV Festiwalu Kolęd, pastorałek i pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. O godz. 19.00 Msza św. i po niej koncert. W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny wystąpią Agnieszka Przekupień i Karina Komendera.
  5. W przyszłą niedzielę 28 stycznia zapraszamy wszystkie grupy dzieci, młodzieży i dorosłych działające przy naszym Sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00 i po niej na spotkanie opłatkowe w sali teatralnej w Domu Parafialnym.
  6. W piątek 26 stycznia spotkanie kręgu biblijnego o godz. 17.00. Centrum Krwiodawstwa w Zakopanem zaprasza dzisiaj do Krwiobusa zaparkowanego przy Alejach 3-go Maja naprzeciw Biedronki w godz. 10.00 do 14.00 celem oddania krwi, której bardzo brakuje. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, trzeźwym, pełnoletnim i należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Dzisiaj przed kościołem Siostry Pallotynki wraz z młodzieżą z Liceum Plastycznego rozprowadzają pierniki z myślami św. Wincentego Pallottiego. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Pallotyni z Krzeptówek zapraszają na Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić lub znaleźć wiarę w Boga. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek od 30 stycznia o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Józefę Oracz z ul. Choćkowskie

+ Czesławę Ross z ul. Droga do Rojów


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia