3 Niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Wszystkim Paniom z racji ich święta składamy najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin. W czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II.
  3. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  4. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  5. W nocy 26/27 marca 2021 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są dwie trasy – pierwsza tradycyjnie do Ludźmierza Drogą Papieską i druga po kościołach Zakopanego. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane przed mszą 26 marca. Przypominamy uczestnikom o zachowywaniu obostrzeń. Transport powrotny we własnym zakresie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:


+ Annę Gąsienica-Giewont z ul. Droga do Rojów

+ Michała Sandera z ul. Na Wilcznik

+ Pawła Cymera z ul. Nowotarskiej

+ Andrzeja Kęsek z ul. Nowotarskiej

+ Andrzeja Tylkę z ul. Słonecznej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia