3 Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę małżeństw.
  2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek o godz. 19.30 Wieczór Uwielbienia.
  3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Także w piątek spotkanie kręgu biblijnego o godz. 17.00.
  4. Zapisy chętnych chłopców do podjęcia posługi ministranta w naszym sanktuarium od 3 klasy szkoły podstawowej będą w najbliższą środę o godz. 17.30 w zakrystii.
  5. W nocy z 22 na 23 marca br. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Do przejścia są trzy trasy: pierwsza do Ludźmierza; druga po kościołach Zakopanego i trzecia do Nowego Targu. Zapisy na stronie internetowej, www.edk.org.pl lub w zakrystii. Pakiety będą rozprowadzane 22 marca przed Mszą św. Transport powrotny we własnym zakresie.
  6. Zapraszamy do udziału w wakacyjnych rekolekcjach rowerowych w terminie 22-30 lipca 2024r. Trasa: „Szlak Piastowski – Wielkopolska”. Szczegółowe informacje umieszczone są na naszej stronie parafialnej lub u Ks. Piotra.
  7. Zapraszamy na koncert charytatywny „Budorze dla Marysi” – 10 marca o godz. 11.00 w Kinie Sokół Zakopane. Szkolny Zespół wystąpi na rzecz 7-letniej Marysi z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwinkowe siatkówki typu 20 i traci wzrok. Potrzeba zebrać 3 mln zł na leczenie terapią genową. Dziękujemy i liczymy na obecność i szczodrość.
  8. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza nabór dzieci do klasy „zerowej”. Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły przy ul. Kościeliskiej 47. Dyrektor Szkoły Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi Nr 1 im. Heleny Marusarzówny informuje, że w tym tygodniu trwa nabór uczniów do klas 1. Informacje w sekretariacie szkoły.
  9. W zakrystii można nabyć Baranki Caritasu i świece paschaliki wielkanocne, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:+ Krystynę Zwijacz z ul. Nowotarskiej

+ Antoniego Madeja z Al. 3-go Maja


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”Starsze ogłoszenia