3 Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  2. W poniedziałek pielgrzymka maturzystów z naszego dekanatu zakopiańskiego do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie o godz. 11.00 Ks. Bp Damian Muskus odprawi Mszę św. w ich intencji. Włączmy się w modlitwę za tegorocznych maturzystów. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin.
  3. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odprawimy Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 15.00 17.00 i 19.00. W Starym kościele Msza św. o godz. 8.00. W Sanktuarium na Mszy św. o godz. 19.00 podejmiemy adopcję dziecka poczętego z racji obchodów Dnia Świętości Życia. Deklaracje adopcyjne wyłożone są na półce z prasą katolicką.
  4. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Od przyszłej niedzieli tj. 27 marca rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci
    i młodzieży. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zakopanem informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Jadwigę Zalewską z Os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia