3 Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Wtorek – święto św. Marka, ewangelisty (dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego,
    Metropolity Krakowskiego)
  • Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia wg św. Jana. Zachęcamy do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów.
  2. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MBNP. W sobotę, dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; także w tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje można otrzymać w zakrystii. Zapisy z wpłatą 1000 zł w kancelarii parafialnej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Józefa Różańskiego z os. Kasprusie

+ Romana Warczygłowę z ul. Weteranów Wojny

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia