3 Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Niedziela – święto św. Marka, ewangelisty

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 13 Tydzień Biblijny, którego motywem są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywania i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Serdecznie zachęcamy do codziennego czytania Pisma Świętego, abyśmy dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii.
  2. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpocznie się o godz. 18.30 modlitwą różańcową i potem Msza św. o 19.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.  W piątek na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i Pana Organisty oraz Ks. Jerzego z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.
  4. Ze względu na uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

   

   

  + Jerzego Zacharko z ul. Nowotarskiej

  „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia