3 Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca)

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 16 Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie. Zachęcamy do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy cykl kazań mających nam pomóc zgłębić tajemnicę ukrytej obecności Boga w tajemnicy Ołtarza. Nie tylko zgłębić, ale również zbliżyć się do niej i z niej zaczerpnąć sił i światła. Dlatego przez trzy najbliższe niedziele będziemy słuchać, a w kolejne trzy niedziele adorować Pana Jezusa.
  4. Chętni, którzy pragną uczestniczyć w Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza w Łagiewnikach w sobotę 15 czerwca br. proszeni są o zgłaszanie w zakrystii ilości wejściówek do końca kwietnia br.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Zofię Lorek z ul. Kasprusie

+ Birgittę Schneigert-Czuba z ul. Weteranów Wojny


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia