3 Niedziela Wielkanocna, 1.05.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
  • Środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • Czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • Piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj rozpoczyna się 14 Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do systematycznego czytania Słowa Bożego w rodzinach i w grupach parafialnych. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Dziś w naszym sanktuarium odpust ku czci św. Józefa, rz emieślnika. Na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Natomiast po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki sakralnej z okazji Jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Wystąpią: Paulina Martini, sopran oraz Airis String, Quartet.
  2. We wtorek 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawimy w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będzie odprawiona o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Prof. Robert Tyrała, Rektor Uniwersytetu Papieskiego im. Św. Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Nabożeństwa w tym tygodniu: nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30, we wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z majówką, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  4. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek w godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską. W piątek na Mszy św o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji żołnierzy i pracowników 21 Brygady Strzelców Podhalańskich obchodzących swoje doroczne święto. Po uroczystościach w kościele przejdziemy na cmentarz przy ul. Nowotarskiej gdzie przy kwaterze Legionowej odbędzie się Apel Pamięci i Salwa Honorowa oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy.
  5. W sobotę 7 maja zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy „oczku wodnym”. Zapraszamy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Henryka Tyrybon z ul. Słonecznej

+ Lidię Mikołajewską z os. Kasprusie

+ Ewę Matzenauer z ul. Orkana

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia