3 Niedziela Adwentu, 12.12.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na Roraty w tygodniu o godz. 6.00, a dla dzieci o godz. 19.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne polichromii.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MBNP. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej.
  3. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi Proboszcz Bogusław Filipiak. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy w jego intencji w sobotę 18 grudnia na Mszy Św. o godz. 19.00.
  4. Spowiedź święta na święta Bożego Narodzenia będzie w naszym Sanktuarium w następującym porządku: codziennie rano podczas Mszy św. oraz po południu od 15.00-16.00 i od 18.30-19.30. W niedzielę 19 grudnia dyżur w konfesjonale podczas Mszy świętych. W środę 22 grudnia od godz. 6.00-9.00; 15.00-19.30. Do chorych przed świętami pójdziemy w poniedziałek 20 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie odwiedzamy z posługą kapłańską comiesięczną.
  5. Przypominamy i zapraszamy na uroczystości związane z poświęceniem ikony św. Rodziny i rozpoczęcie peregrynacji w naszej archidiecezji krakowskiej, które będą miały miejsce w naszym Sanktuarium w dniu odpustu parafialnego tj. 26 grudnia. Program uroczystości: o godz. 10.45 powitanie ikony przy schodach na Krupówkach i wprowadzenie do kościoła. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wraz z przedstawicielami Kurii i dziekanami. Od godz. 14.00 czas na indywidualną modlitwę. Następnie o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo próśb za przyczyną Najświętszej Rodziny. Prośby zapisujemy na specjalnie przygotowanych karteczkach wyłożonych na półce z prasą katolicką (można także pobrać lub zaraz wypełnić i przesłać mailowo z naszej strony parafialnej). Wypisane kartki proszę wrzucić do klęcznika przy kaplicy NSPJ. O 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawimy Mszę św. z godz. 15.00. Pożegnanie ikony i przejazd do Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach nastąpi o godz. 16.00. Od piątku 17 grudnia na roratach rano i wieczorem, będziemy  odprawiać nowennę do Najświętszej Rodziny. Intencje modlitw na poszczególne dni nowenny umieszczone są na plakacie w gablotce. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszej parafii wydarzeniu religijnym w roku Jubileuszu Św. Rodziny.
  6. Zakończyły się prace konserwacyjne malowideł ściennych w prezbiterium. Od poniedziałku będą rozbierane rusztowania, dlatego Msze św. przez najbliższe 3 dni będą odprawiane w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przed kościołem trwa kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów i nauczycieli Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Natomiast w przyszłą niedzielę 19 grudnia z okazji patrona pszczelarzy św. Ambrożego będzie sprzedaż miodu i produktów pszczelich przez pszczelarza Michała Gąsienicę.  

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Irenę Rybczyńską z ul. Kościelnej

+ Tadeusza Klonowskiego z os. Kasprusie

+ Marię Graca z ul. Cichej Wody

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia