3 Niedziela Adwentu, 11.12.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na Roraty w tygodniu o godz. 6.00, a dla dzieci o godz. 19.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne polichromii.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej. W środę 14 grudnia zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę, którą odprawimy o godz. 15.00.
  3. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić imieniny Ks. Proboszcza Bogusława Filipiaka. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w Jego intencji 18 grudnia o godz. 12.30.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie dla osób już zapisanych oraz nowych chętnych odbędzie się dzisiaj 11 grudnia br. na
    Krzeptówkach o godz. 16.00.
  5. Zarząd cmentarzy parafialnych prosi o posprzątanie zniczy i innych ozdób wyłożonych na ziemi wokół kolumbarium na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Ze względu na utrudnienia przy odśnieżaniu zostaną one usunięte i wyrzucone po 18 grudnia br.
  6. Zakończyły się prace konserwacyjne malowideł ściennych w nawie bocznej. Od poniedziałku będą rozbierane rusztowania. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Marię Mitana z ul. Strążyskiej

+ Ignacego Walczak-Wójciaka z os. Gładkie

+ Marię Sokulską z ul. Kościeliskiej

+ Piotra Stawarza z ul. Nowotarskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia