29 Niedziela Zwykła, 22.10.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Niedziela – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża głównego patrona województwa małopolskiego
  • Sobota – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • Niedziela – uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Tegoroczne hasło „Misje sercem Kościoła” ma przypomnieć wszystkim ochrzczonym, że im bliżej jesteśmy Serca Jezusa, tym bardziej jesteśmy w centrum Kościoła. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad terminalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Prosimy o wsparcie tej akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
  2. We wtorek modlitwy do św. Joanny Beretta Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek w naszym Sanktuarium Msza św. o godz. 9.00 z okazji 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Zakopanem, a w sobotę 28 października w Starym Kościele Msza św. o godz. 14.00 w 30 rocznicę śmierci prof. Wacława Felczaka i Kurierów Tatrzańskich w ramach obchodów Święta Narodowego Węgier z udziałem konsula generalnego Węgier dr Tibora oraz jego małżonki Dominiki.
  3. Informujemy iż 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! procesja z modlitwą za zmarłych po cmentarzu, i o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Parafia Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach.
  4. W przyszłą niedzielę 29 października zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. ze świętymi i błogosławionymi o godz. 11.00. Prosimy, aby dzieci przyszły w przebraniu świętego lub świętej, którego chcą naśladować lub który jest dla nich szczególnym przyjacielem i patronem. Również Siostry zakonne z naszej parafii zapraszamy do korowodu świętych z relikwiami patronów i założycieli ich zgromadzeń. Serdeczne podziękowanie składamy wolontariuszom i darczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę w ramach obchodów Dnia Papieskiego zebrali na stypendia dla dzieci i młodzieży kwotę 6262 zł. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki wyłożone są na półce z prasą katolicką.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Alicję Malicką z ul. Jana Pawła II

+ Monikę Gąsienica Marcinowską z ul. Sobczakówka

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia