29 Niedziela Zwykła, 17.10.2021
Kalendarz liturgiczny
- Poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
- Środa – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
- Piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża
Sprawy bieżące
- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
- Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
- W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za dar wielkiego i świętego papieża Polaka.
- Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.
- Kwesta z ubiegłej niedzieli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach obchodów Dnia Papieskiego wyniosła 5940zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
- Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie zaprasza na kurs z zakresu opieki nad chorym w domu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 października br. o godz. 16.00. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Antoninę Broda z os. Łukaszówki
+ Barbarę Dunin-Mieczyńską z Bilinówki
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”