29 Niedziela Zwykła, 16.10.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • Wtorek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
 • Czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
 • Sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża głównego patrona województwa
  małopolskiego

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. O godz.15.00 wyruszy procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła św. Krzyża z udziałem orkiestry dętej i banderii konnej.
  Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XXII Dnia Papieskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci mają oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
 3. W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z rodzicami na modlitwę różańcową z udziałem Ks. Biskupa Roberta Chrząszcza. Rozpoczęcie na placu przed naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 10.00. Pójdziemy ul. Krupówki do „oczka wodnego” modląc się za przyczyną MB Różańcowej i Św. Jana Pawła II o pokój na Ukrainie. Po każdej odmówionej modlitwie dzieci będą wypuszczać w górę baloniki jako znak modlitwy ich serc zanoszonej do Pana Boga. Natomiast o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za dar wielkiego i świętego papieża Polaka.
 4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Helenę Szydlak z os. Łukaszówki

+ s. Władysławę Jadwigę Osak, karmelitankę Dzieciątka Jezus z ul. Regle

+ Joannę Maciołek z ul. Kościeliskiej

+ Krystynę Migiel z ul. Mrowce

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia