28 Niedziela Zwykła, 9.10.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
 • Czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • Sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • Niedziela – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy, dlatego dziś nie będzie dodatkowego nabożeństwa wieczorem. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w nawie bocznej naszego sanktuarium.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci mają oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. We wtorek nabożeństwo do błogosławionego Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W czwartek ze względu na różaniec fatimski nie będzie nabożeństwa o godz. 18.30.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Msza św. od pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie odprawiona 15 stycznia 2023r. o godz. 9.30, natomiast od pielgrzymów do Lewoczy będzie odprawiona 29 stycznia 2023r. o godz. 11.00 i 19 lutego o godz. 9.30.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu kwesty w ramach akcji „Pola Nadziei 2022” i za złożone ofiary. Na ten cel zebrano 8 369zł. „Bóg zapłać”.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wyłożone są na półce przy prasie katolickiej.
 7. Kustosz Sanktuarium Narodowego MB Fatimskiej zaprasza na ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie w czwartek 13 października o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.30 – pokutny różaniec i Msza św., o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła. Natomiast w niedzielę 16 października o godz.15.00 procesja Maryjna do kościoła św. Krzyża z udziałem orkiestry dętej i banderii konnej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Marię Piechowicz z ul. Na Wilcznik

 

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia