28 Niedziela Zwykła, 15.10.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
 • Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • Środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
 • Piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
 • Niedziela – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża głównego patrona województwa
  małopolskiego

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. O godz.15.00 wyruszy procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła św. Krzyża z udziałem orkiestry dętej i banderii konnej. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci mają oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W czwartek w naszym Sanktuarium odprawimy Mszę św. o godz. 11.00 w intencji mieszkańców Miasta Zakopane z okazji 90 rocznicy praw miejskich. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
 3. W niedzielę 22 października będziemy obchodzić uroczystość św. Jana Pawła II, papieża. Także w przyszłą niedzielę wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.
 5. Zarząd cmentarza prosi dysponentów nisz urnowych do nienaruszania wyglądu, ani architektury grobowca urnowego poprzez montaż wybranych przez siebie elementów ozdobnych i dekoracyjnych – wyjątek stanowi fotografia zmarłej osoby. Nie można też stawiać kwiatów, kwietników, dodatkowych zniczy – za wyjątkiem pogrzebu oraz oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Po pogrzebie i po Wszystkich Świętych należy uprzątnąć kwiaty i znicze. Na stałe pozostaje lampion i kwiat w wazonie – w akcesoriach
  przymocowanych przy konkretnej niszy urnowej. Prosimy więc o uprzątnięcie wymienionych, dodatkowych, dekoracji do dnia 15 listopada. Przypominamy także o wnoszeniu opłat prolongacyjnych za dzierżawę miejsc grobowych na cmentarzu zarówno za grobowce (raz na 50 lat) jak i za miejsca ziemne (raz na 20 lat). Miejsca nie opłacone zarząd cmentarzy parafialnych będzie udostępniał innym osobom.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Andrzeja Stechurę z ul. Na Wilcznik

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia