28 Niedziela Zwykła, 10.10.2021

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
 • Środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w prezbiterium naszego sanktuarium.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. W środę po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  3. We wtorek modlitwy do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie liturgicznej rodziny hospicyjnej. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu kwesty i za złożone ofiary. Na ten cel zebrano 9 545zł. „Bóg zapłać”.
  4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wyłożone są na półce przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Annę Strączek z Gubałówki

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia