27 Niedziela Zwykła, 8.10.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • Wtorek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  • Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • Niedziela – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację polichromii ścian w nawie głównej naszego sanktuarium.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci mają oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. We wtorek nabożeństwo do błogosławionego Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek Msza św. i nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. W piątek po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W piątek ze względu na różaniec fatimski nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 18.30.
  3. W przyszła niedzielę będziemy obchodzili 23 Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia”. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wyłożone są na półce przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Janinę Bardos z ul. Łukaszówki

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia