27 Niedziela Zwykła, 3.10.2021

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • Wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • Czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
 • Sobota – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień – Małżeństw. O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy, dlatego dziś nie będzie dodatkowego nabożeństwa wieczorem. Przed kościołem wolontariusze kwestują na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Pomóżmy materialnie potrzebującym tej opieki.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 21 Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast składka przeznaczona będzie na prace konserwacyjne malowideł ściennych w prezbiterium naszego sanktuarium.
 4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej będzie w kościele w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy. 
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na półce przy prasie katolickiej. Mając trudne doświadczenie z ubiegłego roku, zachęcamy do odwiedzania cmentarzy i czynienia porządków oraz do spokojnej refleksji i modlitwy przy grobach swoich bliskich.
 6. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem poszukuje do pracy na pełny etat pracownika w charakterze grabarza. Bliższe informacje można otrzymać w kancelarii na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej
 7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają na franciszkańskie nabożeństwo Transitus czyli przejście św. Franciszka z Asyżu z tego świata do wieczności. Nabożeństwo będzie dzisiaj w Starym Kościele o godz. 19.00. Siostry Karmelitanki Bose przy ul. Kościelnej 8 zapraszają na „Szkołę modlitwy karmelitańskiej” w środę 6 października. Cykl comiesięcznych spotkań rozpocznie Msza św. o godz. 18.00, po niej konferencja i wspólna modlitwa.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Annę Strączek z Gubałówki

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia