27 Niedziela Zwykła, 2.10.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień – Małżeństw. Przed kościołem wolontariusze kwestują na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci będą miały oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
  4. W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023r. Młodzież zainteresowaną wyjazdem w wieku 16-30 lat zapraszamy w niedzielę 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno-organizacyjne w sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem..
  5. W niedzielę 9 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30. Także w tym dniu w naszym sanktuarium Najświętszej Rodziny po Mszy św. o godz. 15.00 będzie uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Natomiast składka przeznaczona będzie na prace konserwacyjne malowideł ściennych w nawie bocznej naszego sanktuarium.
  6. Ks. Waldemar Szlachta składa serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Ofiara wyniosła 26 095zł, 150 euro i 120 $.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Danutę Majchrzak z ul. Kościelnej

+ Jana Chrapkiewicza z ul. Ubocz

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia