26 Niedziela Zwykła, 26.09.2021

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 • Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • Środa – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • Czwartek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • Piątek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • Sobota – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dziś zgodnie z Listem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież. Z tym dniem związana jest także zbiórka ofiar pieniężnych na cele duszpasterstwa młodzieży. Dlatego po Mszach świętych przed kościołem odbywa się kwesta przeznaczona na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynają się w piątek. W tym roku nie będzie odrębnego różańca dla dzieci, dlatego zapraszamy wszystkich na wspólne nabożeństwo codziennie o godz. 18.30.
 3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.
 5. W najbliższą sobotę tj. 2 października zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Jest to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których mężczyźni wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi konkretnymi czynami. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę 3 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30. W sanktuarium Najświętszej Rodziny po Mszy św. o godz. 15.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.
 7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają na franciszkańskie nabożeństwo Tranzitus, czyli przejście św. Franciszka z Asyżu z tego świata do wieczności. Jest to typowo franciszkańskie nabożeństwo uczczenia chwalebnej śmierci świętego. Nabożeństwo będzie w niedzielę 3-go października w Starym Kościele MB Częstochowskiej o godz. 19.00. Także w niedzielę 3.X.2021 r., wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Przemysława Curlej z ul. Nowotarskiej

+ Andrzeja Marusarza z ul. Droga do Wantuli

 

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia