26 Niedziela Zwykła, 25.09.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 • Środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • Czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • Piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • Niedziela – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dziś po raz 108 obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Przed kościołem Ks. Waldemar Szlachta pracujący na Ukrainie będzie zbierał ofiary na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczną się w sobotę o godz. 18.30. Dzieci będą miały oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w tę sobotę oraz za tydzień w piątek. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic różańcowych.
 4. W najbliższą sobotę tj. 1 października zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
 5. Spotkanie rodziców młodzieży z klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę tj. 28 września o godz. 17.00 w kościele.
 6. W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023r. Młodzież zainteresowaną wyjazdem w wieku 16-30 lat zapraszamy w niedzielę 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno-organizacyjne w sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
 7. W niedzielę 2 października wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Emilię Kasprzycką z os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia