26 Niedziela Zwykła, 1.10.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • Poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
 • Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
 • Sobota – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień – Małżeństw. O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy, dlatego dziś nie będzie dodatkowego nabożeństwa wieczorem.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzieci będą miały oddzielne nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 4. W najbliższą sobotę tj. 7 października zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
 5. W przyszłą niedzielę 8 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30.
 6. Msze św. w intencji pielgrzymów do Lewoczy będą odprawione 6 stycznia 2024r o godz. 12.30 i 28 stycznia o godz. 19.00, natomiast do Kalwarii Zebrzydowskiej 21 stycznia o godz. 15.00.
 7. Zapisy kandydatów na ministrantów będą w najbliższą środę o godz. 17.30 w zakrystii naszego sanktuarium.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Siostrę Karmelitankę Miłosławę Renatę Stępień z ul. Regle

+ Janinę Sowa z ul. Ks. Józefa Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia