25 Niedziela Zwykła, 18.09.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
  • Środa – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • Czwartek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
  • Piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek środków na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i archidiecezji.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych tj. z klas 3 szkół podstawowych będzie w czwartek 22 września br. o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
  4. Jeszcze tylko do wtorku (włącznie) przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Przy zapisie należy podać numer Pesel.
  5. W ramach świadczenia bezpłatnej specjalistycznej pomocy małżeństwom i rodzinom w Archidiecezji Krakowskiej, prowadzonej przez Fundację Towarzyszenia Rodzinie w ramach projektu „ Rodzina mimo wszystko 2”, fundacja oferuje różnorodne formy pomocy: diagnoza problemów występujących w rodzinie; poradnictwo rodzinne; pomoc psychologiczna; pomoc pedagogiczna, pomoc psychoterapeutyczna, warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Spotkania odbywają się w Zakopanem w nowej poradni Domu Parafialnego przy ul. Jana Pawła II 4 obok Sanktuarium Najświętszej Rodziny we wtorki, po uprzednim zapisaniu się telefonicznym. Szczegóły umieszczone są na plakatach oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Emilię Kasprzycką z os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia