24 Niedziela Zwykła, 17.09.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 • Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
 • Czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 • Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
 • Sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek środków na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i archidiecezji. Serdecznie witamy Panią Łucję Ostrowską przedstawicielkę stowarzyszenia Open Doors Polska (otwarte drzwi), które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Za chwilę podzieli się z nami ich trudną sytuacją w różnych częściach świata, gdzie sama przebywała.
 2. Dziś także przypada 84 rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Zakopiańskie obchody Dnia Sybiraka odbędą się w poniedziałek 18 września br. W tym dniu w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków a potem złożenie kwiatów na cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku.
 3. W poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 wspólne nabożeństwo, potem w salkach zapisy do grup z klas: 6; 7 i 8 szkoły podstawowej. Św. Stanisław Kostka jest patronem naszego Ks. Infułata Stanisława Olszówki, dlatego w tym dniu zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji, którą odprawimy o godz. 19.00.
 4. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Jeszcze tylko do środy (włącznie) przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 24 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach, koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Przy zapisie należy podać numer Pesel.
 6. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Edwarda Kołodziejczyka z os. Gładkie

+ Kamila Borzęckiego z ul. Łukaszówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia