24 Niedziela Zwykła, 11.09.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • Piątek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • Niedziela – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych w nawie bocznej.
 2. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek nabożeństwo do błogosławionego Ks. Piotra Dańkowskiego, natomiast po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.30 różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Również w piątek z racji obchodów Dnia Sybiraka w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, a potem złożenie kwiatów na cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku.
 3. W środę święto podwyższenia Krzyża Świętego. Z kościoła Świętego Krzyża przy ul. Zamoyskiego po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka wiernych do Krzyża na Giewoncie. Natomiast w naszym Sanktuarium tego dnia o godzinie 17.45 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 4. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W czwartek 15 września o godz.17.00 nabożeństwo i spotkanie dla młodzieży z klas 6; w piątek 16 września o godz. 17.00 dla klas 7 szkół podstawowych, natomiast w niedzielę 18 września o godz. 17.00 Msza św. i spotkanie dla klas VIII. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.
 5. Z okazji Imienin Ks. Infułata Stanisława Olszówki zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 18 września o godz. 12.30.
 6. W tym roku przywracamy pielgrzymkę do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 25 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer pesel.
 7. W ramach świadczenia bezpłatnej specjalistycznej pomocy małżeństwom i rodzinom w Archidiecezji Krakowskiej, prowadzonej przez Fundację Towarzyszenia Rodzinie w ramach projektu „ Rodzina mimo wszystko 2”, fundacja oferuje różnorodne formy pomocy: diagnoza problemów występujących w rodzinie; poradnictwo rodzinne; pomoc psychologiczna; pomoc pedagogiczna, pomoc psychoterapeutyczna, warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Spotkania odbywają się w Zakopanem w nowej poradni Domu Parafialnego przy ul. Jana Pawła II 4 obok Sanktuarium Najświętszej Rodziny we wtorki, po uprzednim zapisaniu się telefonicznym. Szczegóły umieszczone są na plakatach oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 8. W ramach obchodów Dnia Modlitwy za Młodzież, który w tym roku przypada w niedzielę 18 września, odbędzie się zbiórka do puszek środków na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Emilię Kasprzycką z os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia