23 Niedziela Zwykła, 10.09.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • Sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych w nawie głównej.
 2. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek nabożeństwo do błogosławionego Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, natomiast po Mszy św. wieczornej kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W czwartek nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, patronalne święto Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. W czwartek święto podwyższenia Krzyża świętego. Z kościoła świętego Krzyża przy ul. Zamoyskiego po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka wiernych do Krzyża na Giewoncie.
 4. W przyszłą niedzielę 17 września przypada rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Zakopiańskie obchody Dnia Sybiraka odbędą się w poniedziałek 18 września br. W tym dniu w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków a potem złożenie kwiatów na cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku. W niedzielę 17 września święto ulicy Kościeliskiej. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odrawiona w Starym Kościele o godz. 10.00. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii przedstawicielkę stowarzyszenia Open Doors Polska (otwarte drzwi), które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Podzieli się z nami ich trudną sytuacją w różnych częściach świata, gdzie sama przebywała. Zachęcamy aby po Jej świadectwie zabrać do domu darmowe magazyny Open Doors, aby dowiedzieć się jak można wesprzeć cierpiących chrześcijan.
 5. W poniedziałek 18 września w uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. O godz. 17.00 wspólne nabożeństwo, potem w salkach zapisy do grup z klas: 6; 7 i 8 szkoły podstawowej.
 6. W niedzielę 17 września – XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii w zakrystii do wtorku 12 września. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu za kościołem. Koszt 25 zł. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Pozostały 4 wolne miejsca. Informujemy iż pielgrzymka do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze odbędzie się w niedzielę 24 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer Pesel.
 7. W ramach obchodów Dnia Modlitwy za Młodzież, który w tym roku przypada w niedzielę 17 września, odbędzie się zbiórka do puszek środków na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Norberta Habil z ul. Droga na Szymaszkową

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 

 

 

 

Starsze ogłoszenia