22 Niedziela Zwykła, 3.09.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.
  2. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 w kaplicy szkolnej. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży podczas Mszy świętej. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. z oprawą liturgiczną i kazaniem dla nich w najbliższą niedzielę 10 września o godz. 11.00.
  3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  4. W niedzielę 17 września – XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii w zakrystii do wtorku 12 września. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu za kościołem. Koszt 25 zł.
  5. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Pozostały 4 wolne miejsca.
  6. Informujemy iż pielgrzymka do Lewoczy, do Bazyliki Św. Jakuba i do Sanktuarium MB na Mariańskiej Górze odbędzie się w niedzielę 24 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer Pesel.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Leopolda Jarząbka z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia