22 Niedziela Zwykła, 29.08.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Piątek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w kościele obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a w przyszłą niedzielę Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii siostry: s. Martynę i s. Elizę, które podejmują pracę zakrystianek i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra wspólnoty parafialnej; natomiast siostrom: s. Donacie (została przełożoną domu na Kościeliskiej) oraz s. Anieli – byłym  zakrystiankom, dziękujemy za pracę mówiąc serdeczne „Bóg zapłać” i życzymy Szczęść Boże na nowych placówkach. Witamy także nowe siostry katechetki, które będą pracowały w naszych szkołach: S. Małgorzatę (Służebniczkę), S. Halinę (Franciszkankę Misjonarkę) i S. Joannę (Pallotynkę) i życzymy dużo cierpliwości i Bożej radości w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  3. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 w kaplicy szkolnej. Przypominamy dzieciom i młodzieży o zabraniu maseczek do kościoła. Spowiedź dla dzieci i młodzieży we wtorek od godz. 15.00 -16.30 i 18.30-19.30. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w najbliższą niedzielę 5 września o godz. 11.00 i na spotkania z OWIECZKĄ.
  4. Nabożeństwa w tym tygodniu: w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. W najbliższą sobotę tj. 4 września zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Męski Różaniec.  Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.  Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.
  7. W niedzielę 5 września – XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii w zakrystii do środy 1 września. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu za kościołem. Koszt 20 zł.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Anielę Ziętek z ul. Jana Pawła II

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia