22 Niedziela Zwykła, 28.08.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • Sobota – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w kościele obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Krzysztofa Gila, wikariusza, który przybył do nas z Parafii Chrystusa Króla z Krakowa oraz siostry katechetki: S. Renatę (Karmelitankę) i S. Martę (Służebniczkę), które będą uczyły w Szkole Podstawowej nr 1 oraz S. Jadwigę (Córki Maryi Niepokalanej), która będzie uczyła w Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II i życzymy im dużo cierpliwości i Bożej radości w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.30 w kaplicy szkolnej, natomiast szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarzówny będzie miała Mszę św. w kościele o godz. 9.30. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży podczas Mszy świętej oraz w czwartek i piątek od godz. 15.00 -18.00. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. w najbliższą niedzielę 4 września o godz. 11.00 i na spotkania z OWIECZKĄ.
  4. Nabożeństwa w tym tygodniu: w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz.19.30.
  5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. W najbliższą sobotę tj. 3 września zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  7. W niedzielę 11 września – XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii w zakrystii do wtorku 6 września. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu za kościołem. Koszt 25 zł.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Stanisława Ligasa z ul. Kościelnej

 
 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia