21 Niedziela Zwykła, 27.08.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj w kościele obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Piotra Gębkę, wikariusza, który przybył do nas z Parafii Miłosierdzia Bożego z Krakowa – Wzgórza Krzesławickie oraz Panią katechetkę Grażynę Tyszkiewicz, która będzie uczyła w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Zakopanem. Wszystkim nauczycielom i katechetom życzymy dużo cierpliwości i Bożej radości w pracy z dziećmi i młodzieżą.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  4. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 -19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  5. W najbliższą sobotę tj. 2 września zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  6. W niedzielę 17 września – XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii w zakrystii do wtorku 12 września. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu za kościołem. Koszt 25 zł.
  7. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem, zatrudni nauczyciela historii w wymiarze ½ etatu (9 godz.) tygodniowo i 2 godziny tygodniowo wiedzy o społeczeństwie. Informacje dotyczące zatrudnienia w sekretariacie szkoły przy ul. Kościeliskiej 47A.
  8. Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem zaprasza mieszkańców Zakopanego na bezpłatne badania w Programie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka płuc. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Lis z os. Kasprusie

+ Danutę Zaleską z ul. Zborowskiego

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia