21 Niedziela Zwykła, 22.08.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  • Czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  • Piątek – wspomnienie św. Moniki
  • Sobota – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie turystów i wczasowiczów.
  2. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W  Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 17.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Mariusz Słonina były wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 49 pielgrzymka dziękczynna młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji. Natomiast w przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
  4. Ks. Aleksy składa serdeczne podziękowanie woluntariuszom za dar przeprowadzonej zbiórki jak i wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę ofiarami do puszek wsparli wspólnotę w Oruro, w której posługuje duszpastersko. Zbiórka do puszek wyniosła prawie 17 tys. zł.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Anielę Ziętek z ul. Jana Pawła II

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia