21 Niedziela Zwykła, 21.08.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej
 • Środa – święto św. Bartłomieja, apostoła
 • Piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
 • Sobota – wspomnienie św. Moniki
 • Niedziela – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 17.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Krzysztof Gil nowy wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę 50 pielgrzymka dziękczynna młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji. Natomiast w przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
 4. Wspólnota i Szkoła nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej „Sursum Corda” oraz Wspólnota Żywej Wiary w Zakopanem zapraszają na Tatrzańskie Uwielbienie – Worship 2022 w dniu 27 sierpnia tj. w sobotę do Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W programie m.in. o godz. 16.00 rozpoczęcie, modlitwa uwielbienia; o 16.45 – konferencja ze świadectwami na temat „ Boży plan na nasze życie”; o godz. 19.00 – Msza św. z kazaniem „Żyć w obfitości”; i o godz. 20.00 – Uwielbienie, modlitwy wstawiennicze. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy na: koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim” z udziałem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, solistki skrzypaczki Katarzyny Lassak i tradycyjnej kapeli góralskiej – Muzyki Rodziny Lassaków – Heliosów z Zakopanego. Koncert odbędzie się w sobotę 27 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele św. Krzyża w Zakopanem jako wydarzenie w ramach 53 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
 6. Decyzją Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego z dniem 20 sierpnia br. ks. Dawid Król wikariusz naszej Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem został mianowany wizytatorem katechetycznym dla Rejonu VIII Archidiecezji Krakowskiej. Życzymy mu sił i błogosławieństwa Bożego w wypełnianiu powierzonych obowiązków.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Józefa Źródłowskiego z ul. Ks. Stolarczyka

 
 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia