20 Niedziela Zwykła, 20.08.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • Wtorek – wspomnienie NMP Królowej
  • Czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  • Sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 17.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Piotr Gębka nowy wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 51 pielgrzymka dziękczynna młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji. Natomiast w przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
  4. Wspólnota i Szkoła nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz Wspólnota Żywej Wiary w Zakopanem zapraszają na Tatrzańskie Uwielbienie – Worship 2023 „Jezus jest Panem” w dniu 26 sierpnia. Msza św. i konferencja będą w kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Ewę Ślusarską z ul. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia