20 Niedziela Zwykła, 15.08.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • Sobota – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Kazania w dniu dzisiejszym głosi nasz rodak Ks. Aleksy Pliszczyński pracujący na misji w Boliwii. Ofiarami do puszek przed kościołem wspomóżmy wspólnotę wiernych z parafii w Oruro.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek 20 sierpnia o godz. 18.00.
  4. /Ogłoszenie społeczne/ Regionalne Centrum Krwiodawstwa zaprasza pełnoletnich mieszkańców Zakopanego oraz turystów do oddawania krwi dziś (15 sierpnia) i jutro w Krwiobusie przy Urzędzie Miasta Zakopane w godz. od 10.00 do 15.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Anielę Ziętek z ul. Jana Pawła II

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia