20 Niedziela Zwykła, 14.08.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Niedziela – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • Środa – święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych w nawie bocznej południowej naszego Sanktuarium.
  2. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. w naszych kościołach jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie pożegnanie Ks. wikariusza Mariusza Grzechynki, który z dniem 26 sierpnia zostaje przeniesiony do Parafii św. Mikołaja w Chrzanowie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Michała Stanucha z ul. Ks. Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia