2 Niedziela Zwykła, 16.01.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • Środa – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • Piątek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące

  1. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18-25 stycznia. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a wieczorną Mszę św. odprawimy w intencji wikariusza Ks. Mariusza Grzechynki z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd w ramach XIII Festiwalu kolęd i pastorałek „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. W naszym Sanktuarium wystąpi Natalia Kukulska. Zapraszamy.
  4. Przed kościołem akcja rozprowadzania pierników, z której dochód przeznaczony jest na cele młodzieżowe m.in. organizacja konkursów i wyjazdów.
  5. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem kieruje prośbę o przekazanie 1% podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Jeden procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i realizować marzenia. KRS: 0000207472 Identyfikator Szkoły: 129428 Karteczki z danymi szkoły wyłożone są przy prasie katolickiej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Marię Riemen-Maszczyk z os. Kasprusie

+ Jana Plewę z ul. Cichej Wody

+ Ludwika Tokarz z ul. Regle

+ Kazimierza Gąsienicę-Bednarza z ul. Kościelnej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia