2 Niedziela Zwykła, 14.01.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • Piątek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • Niedziela – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące

  1. „ Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” – pod tym hasłem będzie przebiegał w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18-25 stycznia. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz uczniów tejże szkoły. Przekazany procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie PKPS będą mogli rozwijać swoje umiejętności i spełniać marzenia.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do sali teatralnej na jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Siostry Pallotynki wraz z młodzieżą z Liceum Plastycznego w niedzielę 21 stycznia będą rozprowadzały pierniki z myślami św. Wincentego Pallottiego. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na nagrody w konkursach. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Teresę Drąg z ul. Zborowskiego


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia