2 Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – święto Katedry św. Piotra apostoła

Sprawy bieżące

  1. Dziś Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących dziecka i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin.
  2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych), dlatego tradycyjnie o godz. 12.00 Msza św. w naszym Sanktuarium, a potem przemarsz do Parku Lecha Kaczyńskiego.
  5. W sobotę 2 marca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji, o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający. Serdecznie zapraszamy mężczyzn.
  6. W przyszłą niedzielę 3 marca na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Także w niedzielę 3 marca w Starym Kościele MB Częstochowskiej Msza św. w oprawie góralskiej o godz. 10.00.
  7. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego śpiewu uwielbienia i modlitwy w pierwsze czwartki miesiąca. Najbliższa próba śpiewu połączona z rozważaniem Słowa Bożego będzie w poniedziałek 4 marca o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.
  8. Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem na Gładkim zaprasza do udziału w akcji profilaktycznej pod nazwą „Biała sobota w wojewódzkich podmiotach leczniczych”. Szczegóły na wywieszonym plakacie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Annę Lassak z ul. Kasprusie


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia