2 Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022

Kalendarz liturgiczny

 • Sobota – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Sprawy bieżące

 1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a w przyszłą niedzielę Dzieci.
 2. We wtorek nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.
 4. Parafia św. Krzyża w Zakopanem zaprasza Gości z Ukrainy oraz wszystkich chętnych na Msze św., które będą odprawiane począwszy od 19 marca w każdą sobotę o godz. 17.00. Po Mszy św. w sali w podziemiach kościoła odbywać się będą wspólne spotkania integracyjne organizowane przez Parafię przy wsparciu Urzędu Miasta Zakopane. Osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób włączyć się w tę inicjatywę, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 14.III o godz. 18.00.
 5. Nadal trwa akcja pomocy dla Ukrainy. Tym razem dary przeznaczone są dla uchodźców, którzy schronili się w naszym mieście oraz dla mieszkańców Ukrainy. Zbiórka jest prowadzona w punkcie przy Al. 3-go Maja 5 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Najpotrzebniejsze produkty:
  – żywność długoterminowa w tym słodycze, dżemy, napoje
  – artykuły i ubranka dla dzieci; artykuły szkolne
  – nowa odzież, bielizna, buty
  – środki czystości.
 6. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Andrzeja Krzeptowskiego z ul. Kościeliskiej

+ Lucynę Gąsienica-Szostak z ul. Za Strugiem

+ Katarzynę Stąpor z ul. Nowotarskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia