2 Niedziela Wielkanocna 7.04.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca)

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 80 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał (1J5,1).” Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego odprawimy Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. W Starym kościele Msza św. o godz. 7.30. W Sanktuarium na Mszy św. o godz. 19.00 podejmiemy adopcję dziecka poczętego z racji obchodów Dnia Świętości Życia.
    Deklaracje adopcyjne wyłożone są na półce z prasą katolicką.
  3. We wtorek Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów. Od godz. 18.30 nabożeństwo czuwania. O godz. 19.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana przez księży dziekanów i proboszczów. Na godz. 21.00 zapraszamy zwłaszcza młodzież na Apel Jasnogórski. O godz. 22.00 – Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne. Modlitwy i czuwania zakończą się tego dnia o północy. Następnego dnia w środę modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 6.30. W środę 10 kwietnia Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 12.00 zwłaszcza dla chorych i samotnych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. I o godz. 15.00 – uroczysta Eucharystia na zakończenie peregrynacji. Podczas tych uroczystości będzie można oglądnąć wystawę w sali teatralnej związana z błogosławioną Rodziną Ulmów. Natomiast przed kościołem będzie można nabyć książki, obrazki związane z historią Ulmów jak i też zaczerpnąć informacji o działalności Fundacji „Towarzyszyć Rodzinie”. Szczegółowy program peregrynacji jest umieszczony w gazetce „Echa spod Giewontu” oraz na plakatach wywieszonych w gablotce jak i na stronie parafialnej. Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. W czwartek Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowanie Jego relikwii. W piątek 12 kwietnia br. o godz. 12.00 odprawimy w naszym sanktuarium Najświętszej Rodziny Mszę św. w intencji ofiar „Golgoty Wschodu” tzn. pomordowanych polskich oficerów w Katyniu i w innych miejscach na wschodzie w czasie II wojny światowej, a następnie przejdziemy pod pamiątkową tablicę na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.
  5. Chętni, którzy pragną uczestniczyć we Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego Ks. Mariana Rapacza w Łagiewnikach w sobotę 15 czerwca br. proszeni są o zgłaszanie w zakrystii ilości wejściówek do końca kwietnia br.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Pawła Książek z ul. Bilinówka

+ Józefę Bielską z os. Kasprusie


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia