2 Niedziela Wielkanocna, 24.04.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty
  • Wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • Piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • Niedziela – święto św. Józefa, rzemieślnika (uroczystość odpustowa w naszym sanktuarium)

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 78 Tygodnia Miłosierdzia. Święto Miłosierdzia Bożego wpisał do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.
  2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretta Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Spotkanie rodziców młodzieży z klas 8 przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek 29 kwietnia o godz. 18.30 w sali teatralnej.
  4. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium odpust ku czci św. Józefa, rzemieślnika. Na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Natomiast po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na koncert muzyki sakralnej z okazji Jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Wystąpią: Paulina Martini, sopran oraz Airis String, Quartet.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Andrzeja Biela z ul. Kościeliskiej

+ Danutę Krawczyk z ul. Orkana

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia